E-Learning

Mi az e-learning?

Az e-learning képzés egy a Nemzeti Közlekedési Hatóság által elfogadott és jóváhagyott zárt rendszerű távoktatási képzési forma.

Mi kell hozzá, hogy ilyen képzésben részesüljön?

Digitális úton, internet segítségével érhető el. Az alábbi informatikai környezettel kell rendelkezni:

• Operációs rendszer: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 10
  • Böngésző: Internet Explorer 8/9, Mozilla Firefox 4.5
  • Flash lejátszó: legutolsó, frissített változat
  • Képernyőfelbontás: 1024×768, 1920×1080 (ajánlott)
  • Internetletöltési sebesség: min. 768 Kbps.

Előnyei

Bárhol és bármikor végezhető a tanulás, ahol számítógép és internetkapcsolat áll rendelkezésre. A tanulók önállóan, ellenőrzötten, szabályozottan a saját időbeosztásuk és képességeik szerint haladhatnak előre a tanulási folyamatban, oly módon, hogy a képzés ideje alatt folyamatos teljes körű és objektív visszacsatolást kapnak a megszerzett tudásról és annak színvonaláról

Hátrányai

Személytelen,nincs kapcsolat a tanárral,nem lehet a felmerült kérdéseket megvitatni a KRESZ-nek vannak megértésre szoruló részei(nem csak száraz szabályzat).

Az e-learning típusú elméleti képzésben történő részvétel módja, annak lépései

1. A jelölt az Autósiskola ügyfélszolgálatán bejelentkezik a tanfolyamra. Jelentkezéskor jelzi, hogy az elméleti képzést e-learning képzés formájában kívánja igénybe venni.
2. Maradéktalanul leadja a jelentkezéshez szükséges anyagokat és befizeti a tanfolyam díját.

A jelentkezéshez szükséges

• kitöltött jelentkezési lap – az ügyfélszolgálaton átvehető, ill letölthető itt
  • személyi igazolvány, lakcím kártya
  • orvosi alkalmassági vélemény vagy érvényes vezetői engedély
  • 8. általános iskola elvégzését tanúsító bizonyítvány

Az iskola a dokumentumokat lemásolja!

3. Ezután az iskola megrendeli a képzést.
4. Ennek átfutási ideje megközelítően 10 perc
5. Az E-Titan rendszer megküldi a tanuló e-mail címére a belépési kódját. Ezért nagyon fontos a pontos e-mail cím feltüntetése!
6. A jelölt a programot az alábbiakban készített összesítő táblázatban rögzített időtartamig és óraszámban veheti igénybe. Ha nem sikerült a meghatározott tananyagot az adott óraszámban és időben elsajátítani, akkor pótóra rendelhető. Ügyintézése az Autósiskola ügyfélszolgálatán történik, a már ismert módszerrel.
7. Amikor a jelölt a képzést sikeresen befejezte, erről az E-Titan rendszer írásban értesíti a jelöltet, az Autósiskolát és a Közlekedési Felügyelőséget.
8. Az igazolás birtokában a jelölt felkeresi az Autosiskolát és kérelmezi az elméleti vizsgára történő kiírását. A sikeres elméleti vizsga után kategóriás képzés esetén megkezdődhet a gyakorlati képzés.

Jelentkezés személyesen, irodánkban, ügyfélfogadási időben lehetséges vagy előzetesen e-mailes formában, az netty9@gmail.com címen.

FONTOS! e-mailes jelentkezés esetén a fent felsorolt okmányok scannelt változata szükséges a regisztráláshoz.

Demo: Az alábbiakban betekintést nyerhet a tanfolyamok e-learninges anyagaiba:

Kategória: „B”

• Rendelkezésre álló idő:  180 nap vagy 175 óra